top of page

Özgeçmiş

HappyPortait.jpg

2000 yılından bu yana İstanbul'da bağımsız yazar, seslendirme sanatçısı ve oyuncu olarak çalışıyorum. 2015'den beri Louis Vuitton Istanbul City Guide rehberin editör ve yazarıyım. Dünyanın ilk aile seyahat concierge şirketi olan Momcierge'i 2013'te kurdum. 

ABD doğumlu, yarı Amerikalı yarı Türküm. 1994 yılında eğitime başladığım Oxford Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldum. Liseyi İngilitere'de yatılı bir okul olan Harrogate Ladies' College'da okudum. Çocukluğum ve ilk gençliğim Kahire, Hong Kong, İngiltere ve New York’ta geçti.

 

Yazı ve çeviri

Türkiye ile ilgili seyahat yazılarım The Guardian, Conde Nast Traveller ve Wallpaper gibi uluslararası yayınlarda yer almıştır. 

Eczacıbaşı, Bosch, Turkcell ve Koç Holding gibi önemli şirketler için kurumsal çeviriler yaptım. IKSV basın toplantılarında simültane çeviri, ve Avea için sunuculuk yaptım.

Yazdığım iki radyo oyunu Londra’da ödül almıştır ve LBC’de yayınlanmıştır, ve bir hikayem İngiltere'nin prestijli edebiyat dergisi Granta'da yer almıştır.

2017'den beri San Francisco merkezli 9dotz reklam ajansı için strateji ve sosyal medya içeriği hazırlıyorum.

Seslendirme ve Oyunculuk

Aralarında Microsoft, THY, Shell ve Bosch olan 100'den fazla Türk ve yabancı şirket için İngilizce seslendirme yaptım. 

Türkiye'de reklam filmlerinde oynadım. Bunlardan başlıcaları Turkcell, Migros, Yayla Bakliyat ve Zıraat Bankası reklamlarıdır. 

İngiltere'de oyunculuk, diksiyon, şan ve jazz eğitimi aldım. Manchester Youth Theatre, Oxford University Dramatic Society ve Speech Bubbles gibi tiyatro gruplarının oyun, müzikal ve operalarında sahne aldım. Istanbul Avrupa Korosu üyesi oldum. 

Bildiğim diller İngilizce (ana dil), Türkçe (ana dil), Fransızca ve İtalyanca'dır.

bottom of page